Inwestycje i rozwój

Rozwojowe gminy

Rozwojowe gminy

Stworzony przez ekspertów z Politechniki Warszawsk...

Miasteczko rowerowe

Miasteczko rowerowe

Bardzo dobra informacja - pisałem już o takim pomy...

Ranking Gmin Małopolski 2017

Ranking Gmin Małopolski 2017

Ogłoszony przez Federację Rozwoju Demokracji Lokal...

Piszą o nas

Wywiad z wójtem gminy - Radio RDN

Wywiad z wójtem gminy - Radio RDN

Wywiad z wójtem gminy na antenie radia RDN  &...

Dwa wywiady - dwie rozmowy

Dwa wywiady - dwie rozmowy

Dwie rozmowy z wójtem naszej gminy - w tarnow...

Był piasek, będzie woda. Powstanie…

Był piasek, będzie woda. Powstanie…

Na stronie www.swiatoze.pl zamieszczony zosta...

Pozostałe wpisy

Świąteczna Paka Dla Zwierzaka

Świąteczna Paka Dla Zwierzaka

Na przełomie listopada i grudnia Marek i Roman na...

Drogie śmieci

Drogie śmieci

Czy czeka nas podwyżka opłat za wywóz śmieci? Obec...

Urząd urzędowi wilkiem

Urząd urzędowi wilkiem

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w...

Wywiad z wójtem gminy - Radio RDN

Wywiad z wójtem gminy - Radio RDN

Wywiad z wójtem gminy na antenie radia RDN   www.rdn.pl

Świąteczna Paka Dla Zwierzaka

Świąteczna Paka Dla Zwierzaka

Na przełomie listopada i grudnia Marek i Roman na terenie gmin: Szczurowa i Borzęcin przeprowadzili świetną akcję - do której chętnie włączyli się mieszkańcy - o czym świadczy ilość zebranej karmy dla zwierzaków ze schroniska. Wklejam tu wpis Marka z jego profilu na fb, a im obu i wszystkim co się dorzucili GRATULUJĘ

Drogie śmieci

Drogie śmieci

Czy czeka nas podwyżka opłat za wywóz śmieci? Obecnie firma odbierająca odpady realizuje tą usługę za kwotę 36700zł miesięcznie (wg przetargu z grudnia 2015r) co przekładając na ilość mieszkańców gminy (ok 9650) daje kwotę ok 3,80zł od osoby - mimo to stawka jest ustawiona znacznie wyżej - bo płacimy ok 6,75zł od osoby mięsięcznie - jeżeli każdy płaci - to co się dzieje z różnicą - ok 280 tys. rocznie? 

Rozwojowe gminy

Rozwojowe gminy

Stworzony przez ekspertów z Politechniki Warszawskiej ranking ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego, a także promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców. Ranking jest opracowywany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1 tys. mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1 tys. mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Miasteczko rowerowe

Miasteczko rowerowe

Bardzo dobra informacja - pisałem już o takim pomyśle kilka lat temu, podawałem przykłady w gminie Drwnia (w Mikluszowicach), podpowiadałem naszym władzom, i chyba się uda - świetna sprawa GRATULUJĘ!!! Miasteczko powstanie przy drodze prowadzącej z Niedzielisk do Szczurowej - bezpośrednio przy nowo zaplanowanych działkach pod osiedle i naprzeciwko orlika  niżej - plan sytuacyjny ze strony UG:

Dwa wywiady - dwie rozmowy

Dwa wywiady - dwie rozmowy

Dwie rozmowy z wójtem naszej gminy - w tarnowska.tv i w radio RDN - tematy poruszane - te same.

Ranking Gmin Małopolski 2017

Ranking Gmin Małopolski 2017

Ogłoszony przez Federację Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji - Ranking Gmin Małopolski 2017 porównuje kilkanaście wskaźników np.: dochody własne gmin, środki pozyskane, wydatki, migrację, zadłużenie itp. Łącznie w województwie porównano 179 gmin, nasza gmina ulokowała się na 126 pozycji, najlepiej wypadła w zestawieniu pozyskanych środków z unii – 29 miejsce w wojewódzkiej stawce i poniżej średniej zadłużenie urzędu (41), najsłabiej – wyniki egzaminów gimnazjalnych – 173 – siódme od końca, i ilość zarejestrowanych podmiotów gospodarczych (165 w województwie).

Budowa farmy fotowoltaicznej

Budowa farmy fotowoltaicznej

ze strony UG: OBWIESZCZENIE o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia Zgodnie z (...) została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia polegającego na:„Budowie i podłączeniu do sieci S/N farmy fotowoltaicznej o mocy 1,5 MWp, w miejscowości Szczurowa”. Tuż przy granicy z wioską Rząchowa - ktoś wie więcej? Proszę piszcie - będziemy mieć taką farmę? :) - mniej więcej tej wielkości jak na zdjęciu poniżej.

Korekta budżetu

Korekta budżetu

Budżet na bieżący rok opisywałem (TUTAJ). Nie wszystko da się przewidzieć, a czasem celowo te plany trzeba zmieniać, najczęściej to dotyczy planowanych inwestycji i tak - na ostatniej sesji przyjęto poprawki do budżetu,

Był piasek, będzie woda. Powstanie…

Był piasek, będzie woda. Powstanie…

Na stronie www.swiatoze.pl zamieszczony został wpis o naszym pojezierzu. "Zagospodarowanie wyrobisk poeksploatacyjnych ma przede wszystkim pozytywny wpływ na środowisko. Organizuje bowiem sposób korzystania z potencjału zbiorników zgodnie z zasadą równoważenia potrzeb środowiska i człowieka. Taka inwestycja przyniesie także korzyści ekonomiczne dla mieszkańców gmin, wynikające z ruchu turystycznego. O projekcie „Pojezierze Tarnowskie” mówi nam Anna Ostręga z AGH w Krakowie, koordynator projektu oraz Marian Zalewski, Wójt Gminy Szczurowa." niżej materiał z youtube"

Urząd urzędowi wilkiem

Urząd urzędowi wilkiem

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie od kilku lat przygotowywał koncepcję poprawy zabezpieczeń przeciwpowodziowych rzeki Raby, dokumentację i plany opracowywała wybrana firma. Drugi urząd - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, aby również zaznaczyć potrzebę istnienia zaczął wymagać... Wymiana pism, korespondencji trwała (..hmm, 3 lata), aż wyłoniona firma powiedziała "pas". I tak to u nas jest, zamiast dwa urzędy we współpracy przeprowadzić inwestycję, porozumieć się co potrzeba, jak ma wyglądać, to korespondują i wyliczają się za pomocą zewnętrznych firm. Cóż, urzędnik też człowiek - zarobić musi, a gdyby urząd przestał być potrzebny ..to strach pomyśleć :) ...a Ty człowieku patrz w niebo i dmuchaj na chmury coby deszcz większy nie kropił i Raba nie przybrała.

Remont szkoły i drewniany szałas

Remont szkoły i drewniany szałas

Niestety po raz drugi okazało się, że niezbędny remont szkoły w Szczurowej wg oferentów będzie droższy niż zaplanowane środki. Tym razem najtańsza oferta to 2,993mln, najdroższa prawie 3,5mln a zaplanowane na remont środki to 2,7mln. Najtańsza oferta okazała się droższa o blisko 300tys. Zastanawiam się czy przy obecnej sytuacji na rynku pracy, wzroście cen, płac i braku pracowników nie byłoby lepiej wykrzesać te pieniądze i przeprowadzić remont - bo za rok okaże się, że trzeba dołożyć kolejne 300tys. i wtedy wyjścia nie będzie.

Słowo za słowo - RDN z wójtem gminy

Słowo za słowo - RDN z wójtem gminy

Tiry nie dają żyć mieszkańcom Szczurowej a ci dopytują kiedy wreszcie budowa obwodnicy tej miejscowości. – Widać światło w tunelu – poinformował w programie Słowo za słowo wójt Marian Zalewski. Jego zdaniem dokumentacja to już pierwszy krok w tej sprawie. Informacja z radia RDN - http://rdn.pl/?p=148825  Poza tym o pracach w strefie, pojezierzu tarnowskim, rolnictwie i zaproszenie na VI PIKINIK LOTNICZY W STRZELCACH MAŁYCH

Budowa obwodnicy Szczurowej

Budowa obwodnicy Szczurowej

Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą GPDT sp. z o.o. ul Krzywda 12A, 30-710 Kraków. Przedmiotem umowy jest: „Budowa południowej obwodnicy Szczurowej w ramach nowego przebiegu DW 964 - opracowanie projektów budowlanych, wykonawczych, pełnienie nadzoru autorskiego.” Również na najbliższej sesji radni przekażą pierwsze środki na ten cel. Powtarzając za pierwszym człowiekiem na księżycu.. to mały krok dla człowieka, zmienię drugą część na: ale wielki skok dla stolicy gminy :)  niżej info o sesji:

Nasza Mała Ojczyzna

Pojezierze Tarnowskie - projekt

Pojezierze Tarnowskie - projekt

Ze strony UG Szczurowa: Wodny park kulturowy „Pojezierze Tarnowskie” czyli...

Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa w nasej gminie to 21km ścieżki rowerowej położonej n...

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu zajmuje powierzchnię 16495ha. Leży...

Strzelce Wielkie

Strzelce Wielkie

Strzelce Wielkie (ze strony parafii) - parafia obejmująca trzy miejscowości...

Rudy Rysie - pierwsze zapiski

Rudy Rysie - pierwsze zapiski

Rudy – nazwy w dokumentach historycznych: 1396 rudnik, 1402 Ruda, 1410 vill...

Uście Solne - historia miasta

Uście Solne - historia miasta

Nie sposób ustalić dokładnej daty powstania Uścia Solnego. Lokowanie miasta...

link

Copyright © 2017 wzakolu.pl Forum Gminy Szczurowa. All Rights Reserved. Design and template by Joomedia Free Joomla Templates.
Odsłon artykułów:
355797

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. więcej: http://ciasteczka.eu