Inwestycje i rozwój

W ogonie rankingu

W ogonie rankingu

Przedstawię kolejny ranking samorządów za rok 2016...

O strefie i pierwszej inwestycji

O strefie i pierwszej inwestycji

Ze strony InformatorBrzeski krótkie nagranie o two...

Budowę czas zacząć

Budowę czas zacząć

Ze strony UG: Niebawem rozpoczną się prace przy uz...

Piszą o nas

Wywiad w RDN z wójtem gminy

Wywiad w RDN z wójtem gminy

Rozmowa w radiu RDN w dniu 20.07 z wójtem gminy. P...

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie - w pigułce.. a...

O planowanej północnej obwodnicy w TVP3

O planowanej północnej obwodnicy w TVP3

Mieszkańcy Szczurowej i kilku ościennych miejscow...

Pozostałe wpisy

Pastuszkowe Granie w Miasteczku Galicyjskim

Pastuszkowe Granie w Miasteczku Galicyjskim

W piękne niedzielne popołudnie podczas XV Biesiady...

Banery ....

Banery ....

Nie żebym się czepiał... ale wyglądają, albo w ogó...

Nowa odsłona strony :)

Nowa odsłona strony :)

Witam - od dzisiaj nowa strona zakola - zapraszam....

W ogonie rankingu

W ogonie rankingu

Przedstawię kolejny ranking samorządów za rok 2016 opracowany przez WSPÓLNOTĘ SAMORZĄDOWĄ (www.wspolnota.org.pl) Niestety jako gmina okupujemy dolne rejony tabeli - na 1559 gmin wiejskich w 2016 zajęliśmy 1501 miejsce - choć trzeba przyznać odnotowaliśmy awans o 52 pozycje w porównaniu z rokiem 2015, wypadamy jednak najsłabiej ze wszystkich okolicznych gmin - czyli - w przeliczeniu na mieszkańca - nasza gmina ma najmniejszy dochód.

Wywiad w RDN z wójtem gminy

Wywiad w RDN z wójtem gminy

Rozmowa w radiu RDN w dniu 20.07 z wójtem gminy. Poruszonych kilka tematów, przez całą rozmowę przewija się temat turystów, hmm.. nie rozpędzałbym się z tą atrakcyjnością gminy - przejechałem i cóż.. ścieżka rowerowa naprawdę godna polecenia, ale jeżeli chodzi o te atrakcyjne "obiekty" to: dwór w Strzelcach zamknięty, można zobaczyć tylko fasadę, stary kościół w Strzelcach również, dwór w Dołędze zamknięty (do odwołania), widziałem (chyba turystów) w któryś weekend pod dworem w Szczurowej - zaglądali przez okna bo zamknięty i ani informacji, żadnej tablicy koło dworu też nie ma, o dworach w Górce, Zaborowie i dworku w Barczkowie nie piszę nawet, choć może jakaś tablica o historii miejsca by się przydała, a na wspomnianej ścieżce rowerowej (WTR) jakieś drogowskazy z podobną informacją też wskazane - bo fakt można spotkać na niej sporo cyklistów :) Tak że jeszcze dużo pracy przed "nami" bo ten turysta może się rozczarować jak już...

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie - w pigułce.. a nawet w filiżance kawy capuccino (ze strony capuccino.eu)

O planowanej północnej obwodnicy w TVP3

O planowanej północnej obwodnicy w TVP3

Mieszkańcy Szczurowej i kilku ościennych miejscowości domagają się budowy obwodnicy. Gdy rozpoczyna się sezon budowlany przez Szczurową przejeżdżają setki wywrotek, które transportują tędy kruszywo z pobliskich żwirowni. Władze gminy od lat zabiegają o rozwiązanie problemu. - LINK DO TVP3 -   

Pastuszkowe Granie w Miasteczku Galicyjskim

Pastuszkowe Granie w Miasteczku Galicyjskim

W piękne niedzielne popołudnie podczas XV Biesiady Karpackiej w Nowym Sączu, młodsze i starsze "Pastuszki" zagrały na scenie ustawionej, na rynku Miasteczka Galicyjskiego. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu jest udaną próbą odtworzenia małego galicyjskiego miasta z XIX wieku z charakterystyczną zabudową. Wszystkie budynki na terenie miasteczka to rekonstrukcje obiektów architektonicznych z galicyjskich miasteczek. Miasteczko sąsiaduje bezpośrednio z Sądeckim Parkiem Etnograficznym, w którym odtworzono dawną wieś sądecką, budownictwo, życie codzienne, religijne i inne aspekty wszystkich grup ludności tworzących kulturę Sądecczyzny, pojmowanej jako całość geograficzna, historyczna, gospodarcza i kulturowa. Te dwa miejsca tworzą razem bardzo unikalna atmosferę minionej epoki. ...może tak u nas w jakiejś mikroskali (skansenu, zagrody, byłoby uzupełnieniem do istniejących dworów) spróbować utworzyć coś co ocali od zapomnienia nadwiślańską wieś, a jednocześnie będzie żywą lekcją historii.

Banery ....

Banery ....

Nie żebym się czepiał... ale wyglądają, albo w ogóle nie wyglądają... no i gminna uchwała nie pozwala na montaż tak niebanalnych form przekazu w tym miejscu UCHWAŁA NR XXXVIII/309/2014 RADY GMINY SZCZUROWAMiejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Szczurowa Rozdział 9. Zasady kształtowania przestrzeni o charakterze publicznym 2. Zasady kształtowania formy oraz sposobu umieszczania w przestrzeni publicznej – nośnikówinformacji wizualnej (reklam):1) zakazuje się:a) stosowania reklam na terenach położonych w strefach: 5a-KA ścisłej ochrony konserwatorskiej, 5b-KB

Nowa odsłona strony :)

Nowa odsłona strony :)

Witam - od dzisiaj nowa strona zakola - zapraszam. Chciałbym - zamieszczać tu czasami więcej wpisów, w których choć trochę przybliżę region odwiedzającym - stąd dział - Nasza Mala Ojczyzna. Niestety ciągle promocja, turystyka i obraz gminy skierowany na zewnątrz jest bardzo słaby, Nie ma miejsc, którymi możemy zachęcić nie tyle do odwiedzin co do spędzenia czasu w naszej gminie, nie mamy atrakcji, które pozwolą zatrzymać się na dzień, dwa, nie ma imprez, a te które są - mają bardzo słabą ofertę nawet dla lokalnych, a nie mówię już o możliwości ściągnięcia mieszkańców sąsiednich gmin. Mimo zamieszczanych tu czasem ostrzejszych słów, gdzieś tam "sercem" wspieram rozwój naszej okolicy i wszelkie działania, które mogą ten rozwój przyspieszyć :)

Nowy temat

Nowy temat

Jeżeli masz pytanie lub nowy temat do nagłośnienia / rozmowy - zostaw w formie komentarza

Wywiad z wójtem w RDN

Wywiad z wójtem w RDN

Kolejny wywiad z anteny radia RDN z wójtem gminy. Na początku o obwodnicy Niedzielisk (wg mnie od początku na tych skrzyżowaniach powinny być ronda i województwo oszczędzając na kasie stworzyło miejsca niebezpieczne), później o strefie, placu targowym i najbliższych wyborach :)

O strefie i pierwszej inwestycji

O strefie i pierwszej inwestycji

Ze strony InformatorBrzeski krótkie nagranie o tworzonej Strefie Aktywności Gospodarczej, wypowiedź naszego wójta i pierwszego inwestora w strefie - Pana Andrzeja Młynarczyka - właściciela firmy RAMELBUD GRATULUJĘ i trzymam kciuki za powodzenie inwestycji!

Pojezierze Tarnowskie - projekt

Pojezierze Tarnowskie - projekt

Ze strony UG Szczurowa: Wodny park kulturowy „Pojezierze Tarnowskie” czyli zagospodarowanie wyrobisk pożwirowych w Dołędze- Jagniówce.Projekt może już niedługo zmienić krajobraz sporej części wyrobisk pożwirowych. W jego realizację zaangażowały się podmioty prywatne oraz publiczne- Gminy: Szczurowa i Borzęcin.

Nasza Mała Ojczyzna

Pojezierze Tarnowskie - projekt

Pojezierze Tarnowskie - projekt

Ze strony UG Szczurowa: Wodny park kulturowy „Pojezierze Tarnowskie” czyli...

Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa w nasej gminie to 21km ścieżki rowerowej położonej n...

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu zajmuje powierzchnię 16495ha. Leży...

Strzelce Wielkie

Strzelce Wielkie

Strzelce Wielkie (ze strony parafii) - parafia obejmująca trzy miejscowości...

Rudy Rysie - pierwsze zapiski

Rudy Rysie - pierwsze zapiski

Rudy – nazwy w dokumentach historycznych: 1396 rudnik, 1402 Ruda, 1410 vill...

Uście Solne - historia miasta

Uście Solne - historia miasta

Nie sposób ustalić dokładnej daty powstania Uścia Solnego. Lokowanie miasta...

link

Copyright © 2017 wzakolu.pl Forum Gminy Szczurowa. All Rights Reserved. Design and template by Joomedia Free Joomla Templates.
Odsłon artykułów:
338320

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. więcej: http://ciasteczka.eu