Inwestycje i rozwój

Budowa obwodnicy Szczurowej

Budowa obwodnicy Szczurowej

Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą GP...

W ogonie rankingu

W ogonie rankingu

Przedstawię kolejny ranking samorządów za rok 2016...

O strefie i pierwszej inwestycji

O strefie i pierwszej inwestycji

Ze strony InformatorBrzeski krótkie nagranie o two...

Piszą o nas

Był piasek, będzie woda. Powstanie…

Był piasek, będzie woda. Powstanie…

Na stronie www.swiatoze.pl zamieszczony zosta...

Słowo za słowo - RDN z wójtem gminy

Słowo za słowo - RDN z wójtem gminy

Tiry nie dają żyć mieszkańcom Szczurowej a ci dopy...

Wywiad w RDN z wójtem gminy

Wywiad w RDN z wójtem gminy

Rozmowa w radiu RDN w dniu 20.07 z wójtem gminy. P...

Pozostałe wpisy

Urząd urzędowi wilkiem

Urząd urzędowi wilkiem

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w...

Remont szkoły i drewniany szałas

Remont szkoły i drewniany szałas

Niestety po raz drugi okazało się, że niezbędny re...

Pastuszkowe Granie w Miasteczku Galicyjskim

Pastuszkowe Granie w Miasteczku Galicyjskim

W piękne niedzielne popołudnie podczas XV Biesiady...

Był piasek, będzie woda. Powstanie…

Był piasek, będzie woda. Powstanie…

Na stronie www.swiatoze.pl zamieszczony został wpis o naszym pojezierzu. "Zagospodarowanie wyrobisk poeksploatacyjnych ma przede wszystkim pozytywny wpływ na środowisko. Organizuje bowiem sposób korzystania z potencjału zbiorników zgodnie z zasadą równoważenia potrzeb środowiska i człowieka. Taka inwestycja przyniesie także korzyści ekonomiczne dla mieszkańców gmin, wynikające z ruchu turystycznego. O projekcie „Pojezierze Tarnowskie” mówi nam Anna Ostręga z AGH w Krakowie, koordynator projektu oraz Marian Zalewski, Wójt Gminy Szczurowa." niżej materiał z youtube"

Urząd urzędowi wilkiem

Urząd urzędowi wilkiem

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie od kilku lat przygotowywał koncepcję poprawy zabezpieczeń przeciwpowodziowych rzeki Raby, dokumentację i plany opracowywała wybrana firma. Drugi urząd - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, aby również zaznaczyć potrzebę istnienia zaczął wymagać... Wymiana pism, korespondencji trwała (..hmm, 3 lata), aż wyłoniona firma powiedziała "pas". I tak to u nas jest, zamiast dwa urzędy we współpracy przeprowadzić inwestycję, porozumieć się co potrzeba, jak ma wyglądać, to korespondują i wyliczają się za pomocą zewnętrznych firm. Cóż, urzędnik też człowiek - zarobić musi, a gdyby urząd przestał być potrzebny ..to strach pomyśleć :) ...a Ty człowieku patrz w niebo i dmuchaj na chmury coby deszcz większy nie kropił i Raba nie przybrała.

Remont szkoły i drewniany szałas

Remont szkoły i drewniany szałas

Niestety po raz drugi okazało się, że niezbędny remont szkoły w Szczurowej wg oferentów będzie droższy niż zaplanowane środki. Tym razem najtańsza oferta to 2,993mln, najdroższa prawie 3,5mln a zaplanowane na remont środki to 2,7mln. Najtańsza oferta okazała się droższa o blisko 300tys. Zastanawiam się czy przy obecnej sytuacji na rynku pracy, wzroście cen, płac i braku pracowników nie byłoby lepiej wykrzesać te pieniądze i przeprowadzić remont - bo za rok okaże się, że trzeba dołożyć kolejne 300tys. i wtedy wyjścia nie będzie.

Słowo za słowo - RDN z wójtem gminy

Słowo za słowo - RDN z wójtem gminy

Tiry nie dają żyć mieszkańcom Szczurowej a ci dopytują kiedy wreszcie budowa obwodnicy tej miejscowości. – Widać światło w tunelu – poinformował w programie Słowo za słowo wójt Marian Zalewski. Jego zdaniem dokumentacja to już pierwszy krok w tej sprawie. Informacja z radia RDN - http://rdn.pl/?p=148825  Poza tym o pracach w strefie, pojezierzu tarnowskim, rolnictwie i zaproszenie na VI PIKINIK LOTNICZY W STRZELCACH MAŁYCH

Budowa obwodnicy Szczurowej

Budowa obwodnicy Szczurowej

Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą GPDT sp. z o.o. ul Krzywda 12A, 30-710 Kraków. Przedmiotem umowy jest: „Budowa południowej obwodnicy Szczurowej w ramach nowego przebiegu DW 964 - opracowanie projektów budowlanych, wykonawczych, pełnienie nadzoru autorskiego.” Również na najbliższej sesji radni przekażą pierwsze środki na ten cel. Powtarzając za pierwszym człowiekiem na księżycu.. to mały krok dla człowieka, zmienię drugą część na: ale wielki skok dla stolicy gminy :)  niżej info o sesji:

W ogonie rankingu

W ogonie rankingu

Przedstawię kolejny ranking samorządów za rok 2016 opracowany przez WSPÓLNOTĘ SAMORZĄDOWĄ (www.wspolnota.org.pl) Niestety jako gmina okupujemy dolne rejony tabeli - na 1559 gmin wiejskich w 2016 zajęliśmy 1501 miejsce - choć trzeba przyznać odnotowaliśmy awans o 52 pozycje w porównaniu z rokiem 2015, wypadamy jednak najsłabiej ze wszystkich okolicznych gmin - czyli - w przeliczeniu na mieszkańca - nasza gmina ma najmniejszy dochód.

Wywiad w RDN z wójtem gminy

Wywiad w RDN z wójtem gminy

Rozmowa w radiu RDN w dniu 20.07 z wójtem gminy. Poruszonych kilka tematów, przez całą rozmowę przewija się temat turystów, hmm.. nie rozpędzałbym się z tą atrakcyjnością gminy - przejechałem i cóż.. ścieżka rowerowa naprawdę godna polecenia, ale jeżeli chodzi o te atrakcyjne "obiekty" to: dwór w Strzelcach zamknięty, można zobaczyć tylko fasadę, stary kościół w Strzelcach również, dwór w Dołędze zamknięty (do odwołania), widziałem (chyba turystów) w któryś weekend pod dworem w Szczurowej - zaglądali przez okna bo zamknięty i ani informacji, żadnej tablicy koło dworu też nie ma, o dworach w Górce, Zaborowie i dworku w Barczkowie nie piszę nawet, choć może jakaś tablica o historii miejsca by się przydała, a na wspomnianej ścieżce rowerowej (WTR) jakieś drogowskazy z podobną informacją też wskazane - bo fakt można spotkać na niej sporo cyklistów :) Tak że jeszcze dużo pracy przed "nami" bo ten turysta może się rozczarować jak już...

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie

400-lecie Parafii Strzelce Wielkie - w pigułce.. a nawet w filiżance kawy capuccino (ze strony capuccino.eu)

O planowanej północnej obwodnicy w TVP3

O planowanej północnej obwodnicy w TVP3

Mieszkańcy Szczurowej i kilku ościennych miejscowości domagają się budowy obwodnicy. Gdy rozpoczyna się sezon budowlany przez Szczurową przejeżdżają setki wywrotek, które transportują tędy kruszywo z pobliskich żwirowni. Władze gminy od lat zabiegają o rozwiązanie problemu. - LINK DO TVP3 -   

Pastuszkowe Granie w Miasteczku Galicyjskim

Pastuszkowe Granie w Miasteczku Galicyjskim

W piękne niedzielne popołudnie podczas XV Biesiady Karpackiej w Nowym Sączu, młodsze i starsze "Pastuszki" zagrały na scenie ustawionej, na rynku Miasteczka Galicyjskiego. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu jest udaną próbą odtworzenia małego galicyjskiego miasta z XIX wieku z charakterystyczną zabudową. Wszystkie budynki na terenie miasteczka to rekonstrukcje obiektów architektonicznych z galicyjskich miasteczek. Miasteczko sąsiaduje bezpośrednio z Sądeckim Parkiem Etnograficznym, w którym odtworzono dawną wieś sądecką, budownictwo, życie codzienne, religijne i inne aspekty wszystkich grup ludności tworzących kulturę Sądecczyzny, pojmowanej jako całość geograficzna, historyczna, gospodarcza i kulturowa. Te dwa miejsca tworzą razem bardzo unikalna atmosferę minionej epoki. ...może tak u nas w jakiejś mikroskali (skansenu, zagrody, byłoby uzupełnieniem do istniejących dworów) spróbować utworzyć coś co ocali od zapomnienia nadwiślańską wieś, a jednocześnie będzie żywą lekcją historii.

Banery ....

Banery ....

Nie żebym się czepiał... ale wyglądają, albo w ogóle nie wyglądają... no i gminna uchwała nie pozwala na montaż tak niebanalnych form przekazu w tym miejscu UCHWAŁA NR XXXVIII/309/2014 RADY GMINY SZCZUROWAMiejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Szczurowa Rozdział 9. Zasady kształtowania przestrzeni o charakterze publicznym 2. Zasady kształtowania formy oraz sposobu umieszczania w przestrzeni publicznej – nośnikówinformacji wizualnej (reklam):1) zakazuje się:a) stosowania reklam na terenach położonych w strefach: 5a-KA ścisłej ochrony konserwatorskiej, 5b-KB

Nowa odsłona strony :)

Nowa odsłona strony :)

Witam - od dzisiaj nowa strona zakola - zapraszam. Chciałbym - zamieszczać tu czasami więcej wpisów, w których choć trochę przybliżę region odwiedzającym - stąd dział - Nasza Mala Ojczyzna. Niestety ciągle promocja, turystyka i obraz gminy skierowany na zewnątrz jest bardzo słaby, Nie ma miejsc, którymi możemy zachęcić nie tyle do odwiedzin co do spędzenia czasu w naszej gminie, nie mamy atrakcji, które pozwolą zatrzymać się na dzień, dwa, nie ma imprez, a te które są - mają bardzo słabą ofertę nawet dla lokalnych, a nie mówię już o możliwości ściągnięcia mieszkańców sąsiednich gmin. Mimo zamieszczanych tu czasem ostrzejszych słów, gdzieś tam "sercem" wspieram rozwój naszej okolicy i wszelkie działania, które mogą ten rozwój przyspieszyć :)

Nowy temat

Nowy temat

Jeżeli masz pytanie lub nowy temat do nagłośnienia / rozmowy - zostaw w formie komentarza

Wywiad z wójtem w RDN

Wywiad z wójtem w RDN

Kolejny wywiad z anteny radia RDN z wójtem gminy. Na początku o obwodnicy Niedzielisk (wg mnie od początku na tych skrzyżowaniach powinny być ronda i województwo oszczędzając na kasie stworzyło miejsca niebezpieczne), później o strefie, placu targowym i najbliższych wyborach :)

Nasza Mała Ojczyzna

Pojezierze Tarnowskie - projekt

Pojezierze Tarnowskie - projekt

Ze strony UG Szczurowa: Wodny park kulturowy „Pojezierze Tarnowskie” czyli...

Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa w nasej gminie to 21km ścieżki rowerowej położonej n...

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu

Bratucicki Obszar Chronionego Krajobrazu zajmuje powierzchnię 16495ha. Leży...

Strzelce Wielkie

Strzelce Wielkie

Strzelce Wielkie (ze strony parafii) - parafia obejmująca trzy miejscowości...

Rudy Rysie - pierwsze zapiski

Rudy Rysie - pierwsze zapiski

Rudy – nazwy w dokumentach historycznych: 1396 rudnik, 1402 Ruda, 1410 vill...

Uście Solne - historia miasta

Uście Solne - historia miasta

Nie sposób ustalić dokładnej daty powstania Uścia Solnego. Lokowanie miasta...

link

Copyright © 2017 wzakolu.pl Forum Gminy Szczurowa. All Rights Reserved. Design and template by Joomedia Free Joomla Templates.
Odsłon artykułów:
345358

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. więcej: http://ciasteczka.eu